Tudod mikor van a környezetvédelmi világnap? Ez az a nap, amikor az egész világ kicsit jobban odafigyel az energiatakarékosságra, a környezetszennyezés megelőzésére. Nézd meg mit lehet tudni erről a nevezetes napról!
A környezetvédelmi világnapok listájában azok a nevezetes napok szerepelnek, melyek szorosan kapcsolódnak a környezetvédelemhez. Természetes, hogy ebben a listában felfedezheted magát a Környezetvédelmi világnapot is.
Környezetvédelmi világnap – mit lehet tudni róla?
Kezdjük azzal, hogy mikor van, mi a dátuma a környezetvédelmi világnapnak: minden évben azonos napon, június 5-én tartjuk. És ennek egy igen egyszerű oka van.
Az ENSZ 1972. június 5-től 16-ig tartotta az első környezetvédelmi világkonferenciáját, mely az „Ember és bioszféra” címet viselte. Ezek után az ENSZ közgyűlése a konferencia nyitó napját, azaz június 5-ét környezetvédelmi világnappá minősítette.
Az egész világot átfogó rendezvénysorozatnak mindig más és más ország szervezi a központi rendezvényeit, konferenciáit.
Miért fontos napjainkban a környezetvédelem?
Ez egy egyszerűnek tűnő kérdés, amire szinte mindenki ismer valamilyen választ.
Mert már lassacskán nem férünk el a szeméttől, nem kapunk levegőt a légszennyezettségtől és elhasználjuk a Föld összes energiatartalékát. A lényeg ez, tehát mindenki látja a problémát. De tesz is ellene?
A WWF Magyarország cikke szerint az emberek átlagosan már 2017-ben úgy éltek, mintha 1,7 Föld állna rendelkezésünkre. (*) És nem hiszem, hogy a helyzet azóta sokat javult volna.
Ez a hihetetlenül magas szám azt jelenti, hogy a Föld egy évre jutó erőtartalékait már jóval december 31-e előtt feléli az emberiség és onnantól kezdve már a jövőt fogyasztja. Saját utódai elől elveszi a levegőt, a vizet, az élővilágot, irdatlan szemétkupacokat hagyva rá.
Meddig mehet ez így?
A környezetvédelmi világnap célja
A cél világos: felhívni az emberiség figyelmét a környezetszennyezés következményeire és arra, hogy a legjobb védekezés ebben az esetben is a megelőzés:
- a megújuló energiaforrások használata,
- az energiatakarékosság,
- hulladékképződés csökkentése.
Az írás végére engedjetek meg egy személyes véleményt.
Nem mindig a másiktól kell várni a megoldást!
“Majd akkor kezdem védeni a környezetet, ha a kínai gyárak sem füstölnek tovább, az amerikai tehenek nem szennyezik a levegőt ammóniával és ha a tengerekből kipucolták azt a temérdek műanyagot. Addig mit számít, hogy újratölthető üvegben veszem a szódát, vagy eldobható palackban?
Igenis számít, a legapróbb lépés is, amivel megóvhatod környezetedet! Kezdjük el valahol, mindegy hogy hol és akkor talán egy élhető Földet hagyunk utódainkra.
*WWF: World Wide Fund for Nature, magyarul Természetvédelmi Világalap